Kıbrıs Girne’de Araç Kiralayarak Gezilecek Yerler

Bir Günde Girne’de Gezilecek Yerler

Kıbrıs tatil beldesi olduğu kadar ticaret açısından da yoğundur. Özellikle Girne ve başkent Lefkoşa’da aktif ticari hayat buralara çok fazla iş seyahati yapılmasına sebebiyet vermektedir.

Girne’ye gelen iş adamları iş toplantılarından vakit buldukça bu gözde tatil beldesini de keşfetmek için vakit yaratmaya çalışıyorlar. Girne, kumarhaneleri, gece hayatı, lezzetli lokantaları, tarihi ve alışveriş merkezleri ile güzel ve keyifli vakit geçirilecek bir yerdir.

Ancak şehir içinde kalmak istemiyorsanız da bir araç kiralayarak yakın çevrede dolaşabileceğiniz veya denize girebileceğiniz çok güzel alternatifler sizi beklemektedir. Girne’de iş toplantılarınıza verdiğiniz küçük bir arada kaçamak yapmak istiyorsanız 🚘 Kıbrıs araç kiralama Girne şubemizden veya kibrisarackiralama.com web sitemizden kolaylıkla yardım alabilirsiniz. Kaliteli araçlarımız ile kaçamaklarınızı daha keyifli kılmak için varız.

Araç kiralama Girne şehrinde ciddi anlamda çok kolay ama sadece trafiğin yönüne dikkat etmeniz yeterli olacaktır. Siz hazırsınız, aracınız da hazır ve gelin bir günlük kaçamağınızda size Girne çevresinde neler yapabileceğiniz ile ilgili ufak ipuçları verelim.

Bellapais köyünü ziyaret edebilirsiniz…

Girne’den çok uzaklaşmadan nar ağaçları arasındaki bu sevimli ve küçük köy sizi kendisine âşık edecektir. Köyde yer alan Fransızca adı ile Abbaye de la Paiz veya bilinen adı ile Bellapais Manastırı tarihe kattığı değer kadar Kıbrıs’ın da en önemli yapılarından biridir. Köyde birbirinden özel yerlerde bir kahve molası, Akdeniz ikliminin en güzel anlarının yaşattığı bu yerde içinizin huzurla dolmasını sağlayacaktır.

Tarihin Merkezindeki Lapta’yı keşfedin…

Kıbrıs birçok medeniyetin merkezi olarak tarih kitaplarına silinmez izler bırakmıştır. Bunlardan en önemlilerinden biri de Roma döneminden günümüze kadar gelmiş olan Lapethos Krallığı harabeleridir. Eriştiği zenginlik sebebi ile kente parlak anlamına gelen Lambusa ismi verilmiştir. Girne’nin 12 km uzağında olan bu yeri görmeniz, o zamanı yaşamanızı sağlayacaktır.

Akdeniz’in mavi-yeşil sularında yüzebilirsiniz…
Bir günlük kaçamağınızda halen vaktiniz varsa Girne’nin 5 km uzağında birbirinden güzel plajlarında denize girebilirsiniz. İsterseniz Akdenizin pırıl pırıl mavi-yeşil sularında yüzebilir isterseniz de dalış yapabilirsiniz. Girne’de plajlarda açlığınızı dindirecek lezzetli lokantalardan lüks otellere kadar keyifli zaman geçirebileceğiniz birçok tesis ve otel bulunmaktadır. Eğer vaktiniz kalır ise Güzelyurt’u ziyaret ederek Yavuz Özgürlük Anıtı’na da kıza bir ziyaret yapabilirsiniz.

Bir günlük vaktinizi tamamladınız mı? 

Ama halen enerjiniz varsa kiralık aracınızı otelinizin önüne çekerek Girne’nin şehir merkezinde güzel bir gece geçirebilirsiniz. Gecenin en güzel renklerini yansıtan marinada lezzetli Akdeniz mutfağı, size sıkıcı ve yorucu iş toplantılarını unutturacaktır.

Araç kiralama Girne ve çevresinde gezmek için en iyi alternatiflerin başında gelmektedir. Kıbrıs Araç Kiralama firması olarak Girne’ye gelen tüm ziyaretçilerin keyifli zaman geçirmesi en iyi hizmeti vermek için çalışıyoruz. Kolay ve sorunsuz araç kiralamak için ofislerimize gelebilir yada rentacarkibris.net web sitemizden istediğiniz aracı uygun fiyatlar ile kiralayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Canlı Destek
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba 👋 Size yardımcı olabilir miyiz?